Samsung Galaxy J2 (2018) este confirmat pe site-ul oficial, însă lansarea mai întârzie

/
/
4 ian. 18
/

Lansarea modelului Samsung Galaxy J2 (2018) este mai aproape ca niciodată, iar acest lucru este confirmat în mod indirect chiar de către Samsung. Pe pagina oficială au apărut imagini cu huse de protecţie compatibile cu noul device, cât şi imagini clare cu telefonul.

Acestea confirmă cam toate randările din ultima perioadă şi chiar dacă nu avem detalii legate de specificaţii, informaţiile pe surse ne spun că Samsung Galaxy J2 (2018) ar urma să integreze un display Super AMOLED de 5 inci cu rezoluţie qHD (960 x 540 pixeli), procesor quad-core Qualcomm Snapdragon 425, 1.5 GB RAM, 16 GB spaţiu de stocare + slot pentru card microSD, cameră foto de 8 megapixeli + cameră frontală de 5 megapixeli cu LED flash, conectivitate dual-sim, 4G, baterie de 2600 mAh şi Android 7.1.1 Nougat ca sistem de operare.

Samsung Galaxy J2 (2018) va fi disponibil pe negru, auriu, albastru şi roz, iar preţul din Europa se vehiculează a fi de aproximativ 115 euro. Mai multe detalii vom afla în zilele următoare când Samsung va prezenta în sfârşit acest device.

Sursa: gsmarena.com
Categorii: Samsung
Cosmin Mușat
Editor la Gadget.ro, pasionat de tot ce înseamnă tehnologie de ultimă oră. Scrie despre cele mai noi informaţii din lumea IT&C, review-uri, gadget-uri nonconformiste etc. Utilizează Samsung Galaxy S25 Ultra și Acer Nitro 5 AN517-52.

Smart TV Samsung Micro RGB 65R95H – review (Aproape OLED la calități, dar fără riscurile asociate unui panou cu diode organice)

Am luat deja un prim contact cu seria de televizoare Micro RGB de la Samsung și v-am adus câteva prime impresii despre acesta, precum și despre întreaga gamă pregătită de gigantul sud-coreean pentru anul în curs. Acum am ocazia de a prezenta pe larg cel mai performant model de televizor Samsung Micro RGB, mai precis…

Televizoarele Samsung în 2026 sau cum este reinventată experiența de vizionare prin AI, MicroRGB și OLED actualizat, dar și printr-un ecosistem conectat

În 2006 abia ce ajungeau a fi popularizate televizoarele cu ecran LCD. Samsung vedea o creștere a pieței pentru această tehnologie, de la 19 milioane unități în 2005 se așteptau la 25 - 30 milioane unități în 2006. A fost și momentul în care compania sud-coreeană și-a acontat poziția de lider în piața de televizoare. 

Oferta zilei: încărcător Samsung de 25W la un preţ de doar 36.19 lei (livrare gratuită la easybox)

Dacă sunteţi în căutarea unui încărcător clasic şi bun, atunci vin în atenţia voastră cu o propunere simplă, dar demnă de categoria best-buy.