TOP 5: Telefoane mobile din 2013 în opinia cititorilor Gadget.ro

/
/
23 dec. 13
/

Am avut topurile pe ultrabook-uri și tablete. La telefoane mobile au votat peste 700 de persoane. Lupta a fost strânsă după cum vedeți și din lista primelor cinci:

1. LG G2 – 99 voturi;

2. Samsung GALAXY Note 3 – 96 voturi;

3. HTC One – 84 voturi;

4. Samsung GALAXY S4 – 62 voturi;

5. LG Nexus 5 – 58 voturi.

Opiniile sunt împărțite și fiecare cititor aplică valorile sale în ce privește clasificarea smartphone-urilor de top din 2013. Interesant este că Nokia Lumia 520 a atins 56 de voturi, iar iPhone 5C abia ce a fost nominalizat în trei răspunsuri. Nokia Lumia 925 a atins 57 de voturi, Lumia 1020 de abia ce a a ajuns la 16 nominalizări.

Toate rezultatele sunt în captura de ecran:

top-telefoane-2013-1

Cuvinte cheie: LG G2, Telefoane Mobile
Emil Dragotă
Co-Fondator al GADGET.ro; Pasionat de tehnologia mobilă, scrie review-urile pentru telefoane mobile, tablete, portabile, aparate foto & video, diferite gadgets etc. Utilizează Samsung Galaxy S26 Ultra, Sony ZV-E10 pentru fotografiile și materialele video făcute la recenziile de pe site. Notebook-ul de gaming Gigabyte Aorus 16X 9SG a fost transformat în desktop PC ad-hoc alături de Mac Mini cu Apple M4. Îi plac discuțiile civilizate bazate pe argumente.

De ce strategia DIGI de tip blitzkrieg cu preţuri mici nu a funcţionat în Belgia? (iată ce s-a întâmplat şi ce e de făcut mai departe)

DIGI este un operator care se bazează pe o strategie simplă şi foarte eficientă (de cele mai multe ori). Compania se foloseşte de intrări agresive pe noile pieţe, unele susţinute de creşteri în volum prin practicarea de preţuri mici. În funcţie de context, fie închiriază reţea, fie construieşte una noua, în ritm direct proporţional cu…

Producătorii de telefoane inteligente au redus dramatic ritmul de lansare a modelelor noi (în S1 din 2026 avem cu 35% mai puţine noutăţi decât în S1 din 2024)

Nu este un secret pentru nimeni că producătorii de telefoane inteligente au rărit numărul lansărilor, acest lucru se vede cu ochiul liber şi în România (oferta de modele noi este din ce în ce mai limitată).

De ce cred că noul acţionar majoritar al grupului Vodafone ar putea relansa activitatea din România (o concurenţă mai agresivă pentru Orange şi Digi Mobil nu ar strica)

Probabil aţi citit în ultimele ore că grupul britanic Vodafone are un nou acţionar majoritar, un om de afaceri francez ce a cumpărat 16,21% din capital pentru aproape 6 miliarde de dolari (5,95 miliarde de dolari mai exact). Vorbim despre Xavier Niel, fondatorul şi acţionarul principal al grupului de telecomunicaţii Iliad.